Trzy urządzenia na miarę XXI wieku, które warto znać!

Wielokrotnie na naszej stronie prezentowaliśmy Wam posty z serii: „Trzy ciekawe produkty...". Dziś wreszcie powracamy do kontynuowania serii, mając szczerą nadzieję, że wybrane urządzenia zainteresują każdego, fana nowinek technologicznych. Zapraszamy!

Nowoczesne agregaty chłodnicze

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak właściwie działają agregaty chłodnicze? To urządzenie, które za pomocą cyrkulacji cieczy chłodzącej, kontroluje temperaturę. Oprócz utrzymywania stałego poziomu temperatury różnych urządzeń przemysłowych, w tym również specjalistycznych urządzeń laboratoryjnych, sprzętu i aparatury, agregaty chłodnicze są wykorzystywane w przypadku klimatyzacji w budynkach, zarówno mieszkalnych, jak i przedsiębiorstwach. Każdy agregat chłodniczy często określany jest mianem "chillera", ponieważ wykorzystywany jest do ochładzania. Może być stosowany w przypadku transportu żywności jak i w przypadku stałego ochładzania urządzeń produkujących ciepło (na przykład komputerów i serwerów). Dzięki temu przedłuża ich żywotność oraz zmniejsza koszty eksploatacji, poprawiając efektywność energetyczną.

Automaty do pakowania żywności

Najważniejszą rzeczą, która decyduje o wprowadzeniu produktu na rynek jest jego opakowanie, dotyczy to szczególnie opakowań żywności i napojów, gdzie główny nacisk kładzie się na zachowanie smaku i jakości produktów. Obecnie na rynku pojawiają się nowoczesne automaty do pakowania żywności wyposażone w zaawansowane funkcje, które odpowiadają nie tylko za szczelność opakowania, ale także stanowią ochronę przed utratą temperatury, świeżości, zapobiegają szybkiemu wysychaniu potraw oraz same w sobie stanowią niskie zanieczyszczenie środowiska. Dziś dzięki rozwiniętej technologii odpowiadającej za jakość opakowań spożywczych automaty do pakowania żywności są w stanie zaspokoić potrzeby każdego producenta produktów spożywczych oraz przedsiębiorstw zajmujących się ich dystrybucją, również właścicieli punktów gastronomicznych, niezależnie od rodzaju oferowanych potraw.

Specjalistyczne piece do laminowania szkła

Czy wiesz, że to właśnie szkło laminowane coraz częściej stanowi ważny element dekoracyjny nowoczesnych projektów aranżacji wnętrz? Rynek szkła laminowanego nie byłby jednak tak szeroki, a zapotrzebowanie na szkło – wysokie, gdyby nie technologie umożliwiające obróbkę tego materiału. Z pomocą przyjść może specjalistyczny piec do laminowania szkła. Szkło laminowane powstaje w wyniku połączenia dwóch lub więcej tafli szkła i umieszczenia pomiędzy nimi membrany z poliwinylobutylu (PVB). Są one zazwyczaj przezroczyste i nie mają wpływu na przepuszczalność światła, ale redukują promienie UV, zabezpieczając to, co za szkłem, przed blaknięciem. Szkło laminowane sprawdza się więc nie tylko do dekoracji wnętrz takich, ale także zabezpieczenia dzieł jak dzieła sztuki. Oto rozwiązanie na miarę XXI wieku.