Rodzaje nagrzewnic – co musisz wiedzieć przed wyborem?

W wielu biznesach potrzebujemy nieco wyższej temperatury. Dotyczy to zarówno budownictwa, jak i rolnictwa czy też organizacji imprez masowych na zewnątrz. Dobrym rozwiązaniem będą odpowiednie nagrzewnice. Umieszczone w strategicznych miejscach mogą zapewnić niezbędne ciepło. Warto jednak wybrać ten model, który będzie pasować do danej branży.

Spis treści:

  1. Jakie są rodzaje nagrzewnic?
  2. Rodzaje nagrzewnic stosowanych w budownictwie
  3. Jakie nagrzewnice sprawdzają się w innych branżach?

Jakie są rodzaje nagrzewnic?

Przy rozważaniu, jakie są rodzaje nagrzewnic, musimy skupić się na kilku aspektach. Pierwszy z nich dotyczy źródła zasilania. Największą popularnością cieszą się nagrzewnice olejowe. Charakteryzują się dużym przepływem powietrza, łatwym transportem i konserwacją. Ciepło jest otrzymywane z procesu spalania oleju opałowego lub napędowego. Należy też odnotować, że ten rodzaj nagrzewnic można podzielić na te z otwartą komorą lub wersje z odprowadzaniem spalin.

Warto wspomnieć również o gazowych oraz elektrycznych modelach. W przypadku nagrzewnic gazowych ciepło jest otrzymywane z procesu spalania gazu propan-butan, a w nagrzewnicach elektrycznych wytwarzane jest za pomocą grzałek elektrycznych.

Nagrzewnice dobieramy rzecz jasna także pod kątem powierzchni, którą mają ocieplić. Jest to ważne nie tylko ze względów oszczędności finansowych, ale również z troski o środowisko.

Rodzaje nagrzewnic stosowanych w budownictwie

Zdecydowanie najczęściej nagrzewnice wykorzystuje się w budownictwie. To właśnie tam możemy wykorzystać wiele różnych modeli, które sprawdzą się na dużej liczbie placów budowy. Każdy z dostępnych w naszym sklepie wariantów – olejowy czy gazowy – możemy bez problemu wykorzystać przy okazji ogrzewania budowy, przy surowym stanie konstrukcji. Rodzaje nagrzewnic zasilane olejem to doskonałe rozwiązanie w momencie prowadzenia robót drogowych. W przypadku prowadzenia prac wykończeniowych musimy pamiętać o braku możliwości emitowania spalin – byłoby to szkodliwe dla naszego wnętrza. Z tego względu polecamy nagrzewnice elektryczne lub modele olejowe, które są przystosowane do odprowadzania spalin.

Jakie nagrzewnice sprawdzają się w innych branżach?

Oczywiście znajdziemy również inne zastosowanie dla nagrzewnic. Bardzo często wykorzystuje się je do ogrzewania dużych powierzchni z dobrą wentylacją, na przykład w magazynach czy zakładach produkcji, gdzie możemy wykorzystać każdy z wyżej wymienionych modeli. Rolnicy korzystają z nich także przy podnoszeniu temperatury w szklarniach lub przechowalniach. Warto w tym momencie zauważyć, że przy okazji pomieszczeń ze zwierzętami, nie możemy wykorzystywać nagrzewnic olejowych bez odprowadzania spalin.

Należy też pamiętać o wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Przy ogrzewaniu namiotów – częste rozwiązanie przy mniejszych koncertach lub weselach – z pewnością świetnie sprawdzą się modele zapewniające odprowadzanie spalin. Wersje elektryczne są za to idealne do awaryjnego ogrzewania biur i pomieszczeń mieszkalnych, ponieważ stanowią najbezpieczniejszy rodzaj nagrzewnicy.