Remont łazienki

Każde pomieszczenie w naszym domu lub mieszkaniu czasami wymaga pewnego odświeżenia. Niekiedy wystarczy delikatne przemeblowanie, które kończy się na przestawieniu kilku elementów wyposażenia. Czasami jednak trzeba przygotować się na generalny remont. Najczęściej ofiarą gruntownej przebudowy padają takie pokoje jak kuchnia oraz łazienka.

Kwestie techniczne

Jeżeli chodzi o łazienkę, bardzo często jesteśmy wręcz zmuszeni do podjęcia tak drastycznych środków. Ma to związek z koniecznością dotarcia do głębszych części całej armatury i nieuchronnego demontażu wielu elementów. Trudno wyobrazić sobie wyciągnięcie zatykającego toaletę elementu bez jej uprzedniego rozmontowania. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie to konieczność. Czasami wystarczy udrożnianie rur przeprowadzane przez specjalistów w tym zakresie. Oczywiście wielokrotnie właściciele domu lub mieszkania spragnieni pewnych zmian w swojej codziennej przestrzeni wykorzystują okazję i prosta operacja trwająca kilkadziesiąt minut przeradza się w generalny remont z wymianą niemalże całej armatury.

Wanna czy prysznic?

Odwieczne pytanie, zadawane przez wszystkich architektów. Rzadko kiedy dysponujemy taką przestrzenią w łazience, aby nie musieć wybierać spośród tych dwóch rozwiązań, tylko po prostu zaimplementować obydwa. W takim wypadku trzeba zastanowić się nad ich wadami i zaletami. Miłośnicy filmów romantycznych z całą pewnością znajdą swoje serce nieco bliżej wanny. Przygaszone światło, duża liczba zapachowych świeczek i kąpiel z bąbelkami z dobrym winem lub książką należy do ulubionych form spędzania wolnego czasu dla wielu osób, szczególnie płci pięknej. Schodząc nieco na ziemię, znacznie lepszym rozwiązaniem z perspektywy pragmatyków jest jednak prysznic. Pozwala on na szybkie umycie własnego ciała, a jednocześnie zazwyczaj zajmuje nieco mniej miejsca, niż wanna. Decyzja należy do Was.

W jakim stylu?

Skończył się czasy, w których łazienka kojarzyła się w stu procentach z funkcjonalnością oraz przechowywaniem wszystkich preparatów oraz specyfików. W dzisiejszym świecie architekci oraz projektanci wnętrz biorą sobie za punkt honoru wykończenie tego pomieszczenia w taki sposób, aby kojarzyło się ono z komfortem oraz chęcią spędzania tam czasu. Właśnie dlatego wykorzystuje się dużo rozwiązań znanych zazwyczaj z przestrzeni kuchennej - ma to związek z użyciem materiałów odpornych na wilgoć oraz wysoką temperaturę. Najczęściej w nowoczesnych łazienkach znajdziemy dużo elementów metalowych w kolorze czerni lub grafitu.