Przytulny i stylowy taras na wiosnę

Przytulny i stylowy taras na wiosnę

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. To także okres, w którym pogoda sprzyja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przydomowy taras może być idealnym miejscem do relaksu i odpoczynku po całym dniu. Jak go urządzić, aby był nie tylko przytulny, ale i stylowy? Sprawdź!

Funkcjonalna przestrzeń

Podczas aranżacji tarasu warto przede wszystkim zacząć od odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni. Zastanówmy się, jak chcemy wykorzystać przestrzeń wokół domu i na tej podstawie zacznijmy jej urządzanie. Być może ma być to miejsce do odpoczynku w ciszy, a może także przestrzeń do wspólnych spotkań i grillowania z bliskimi? Od określenia funkcjonalności tarasu będzie zależał między innymi wybór mebli ogrodowych czy innych elementów wyposażenia. Podczas organizacji miejsca do grillowania świetnie sprawdzą się różnego rodzaju komplety ogrodowe, w których zawierają się wygodne krzesła i duży stół. W strefie służącej do odpoczynku mogą znaleźć się wygodne kanapy, leżaki lub hamak. Podzielenie tarasu na tego typu strefy pozwoli na zaaranżowanie funkcjonalnej i przytulnej przestrzeni.

Stylowe dodatki

Tym co sprawi, że nasz taras stanie się niezwykle klimatyczną i stylową przestrzenią są oczywiście różnego rodzaju dodatki. Warto zatem pomyśleć o ozdobnych poduszkach i miękkich kocach, które ozdobią nawet najbardziej klasyczne meble ogrodowe i dodadzą charakteru całej przestrzeni. Podczas dobierania dodatków warto wziąć pod uwagę także styl panujący wewnątrz domu. Dzięki temu zachowamy spójny styl w całym domu. Dużą rolę odgrywa także oświetlenie. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju lampki, świece i lampiony, które zapalone wieczorem stworzą niesamowity klimat i przytulną przestrzeń, która będzie zachęcać do spędzania wieczorów na tarasie.

Taras pełen zieleni

Podczas aranżacji tarasu nie możemy zapomnieć także o roślinach. Dzięki nim przestrzeń stanie się jeszcze bardziej przytulna. Dodatkowo przebywanie w otoczeniu kwiatów i roślin uspokaja zmysły i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Świetnym pomysłem mogą być donice drewniane, w których będą znajdować się różnego rodzaju krzewy. Różnego rodzaju donice świetnie wyeksponują rośliny, ale także sprawią, że nasz taras będzie jeszcze bardziej stylowy i przytulny. Pamiętajmy, aby gatunki roślin dobierać zgodnie z usytuowaniem naszego tarasu, gdyż niektóre będą wymagały mniej, a niektóre więcej dostępu do światła.