Profesjonalne zabezpieczenia w Twojej firmie

Profesjonalne zabezpieczenia w Twojej firmie

Wszystkie przedsiębiorstwa posiadają cenne dane i elementy wyposażenia, które chcemy należycie chronić. Aby zapobiec wielu problemom, najrozsądniej będzie zainwestować w kompleksowe zabezpieczenia. Dziś podpowiemy Ci, co zrobić, żeby Twoja firma była pod należytą ochroną.

Sieć monitoringu pozwoli trzymać rękę na pulsie

Podstawa to wysokiej klasy system monitoringu. Zainwestuj w taki, który posiada odpowiednią ilość kamer, które rejestrują obraz i dźwięk w zadowalającej jakości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zdobyte w ten sposób nagrania będą mogły realnie pomóc Ci w zidentyfikowaniu osób, które dokonają szkód lub podejmą próbę włamania się na teren Twojej nieruchomości. Godną uwagi opcją są specjalne systemy, które składają się z dodatkowych czujników ruchu i czujników przeciwpożarowych. Wiele z nich w przypadku zidentyfikowania zagrożenia niezwłocznie przesyła informację do firmy ochroniarskiej oraz do właściciela obiektu. Jeżeli zależy Ci na szybkiej reakcji i byciu na bieżąco, to będzie właściwa dla Ciebie opcja.

Dostęp tylko dla uprawnionych osób

Nie wszyscy pracownicy powinni mieć dostęp do każdego pomieszczenia znajdującego się w przedsiębiorstwie. Aby mieć pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się do strzeżonych obszarów, zrezygnuj ze standardowych zamków na rzecz kart dostępu i prowadź ewidencję ich użytkowania. Zgromadzone dane pozwolą Ci w dowolnym momencie sprawdzić, kto i kiedy używał swojej karty do tego, by dostać się do konkretnego pomieszczenia. Zależy Ci na najwyższej możliwej ochronie i lubisz nowinki technologiczne? Czujnik biometryczny będzie strzałem w dziesiątkę. W tym przypadku jedynie odcisk palca umożliwi komuś otworzenie drzwi.

Skuteczna ochrona przed cyberprzestępcami i nie tylko

Upewnij się, że na wszystkich komputerach, tabletach i innych urządzeniach elektronicznych wykorzystywanych do pracy w Twoim przedsiębiorstwie zainstalowano oprogramowanie antywirusowe. Nie brakuje cyberprzestępców i hakerów, którzy potrafią niepostrzeżenie przejąć kontrolę nad sprzętami i dokonać kradzieży danych. Każdy członek personelu powinien też mieć ustawione hasło w swoim komputerze i blokować go, gdy opuszcza swoje stanowisko na dłużej niż kilka minut. Oprócz tego wszyscy muszą zostać poinformowani o tym, że nie mogą samodzielnie instalować żadnych programów i aplikacji ani podłączać nośników zewnętrznych. Tak wszechstronne podejście do tematu bezpieczeństwa pozwoli Ci cieszyć się brakiem zagrożeń i rozwijać działalność bez narażania się na liczne szkody.