Pomysły na modne wnętrze

Pomysły na modne wnętrze

Trendy wnętrzarskie nie zmieniają się tak szybko, jak ma to miejsce w modzie. Urządzając mieszkanie, warto zatem wiedzieć, jakie style aranżacyjne są obecnie najbardziej popularne. Jeśli szukasz inspiracji, koniecznie sprawdź nasze pomysły na modne wnętrze!

Styl loftowy

Styl loftowy to doskonały pomysł dla osób, które lubią surowe wnętrza, ale jednocześnie charakteryzujące się dużą, otwartą przestrzenią. W tego typu wnętrzach możemy spotkać zazwyczaj duże okna, dzięki czemu do mieszkania wpada dużo światła słonecznego. Styl loftowy to również otwarta przestrzeń i mała ilość ścian działowych. Bardzo często, zamiast tradycyjnych możemy spotkać ściany działowe ze szkła, z czarnymi, metalowymi elementami. Jest to bardzo charakterystyczny element dekoracyjny dla tego stylu. Dzięki temu możemy w łatwy sposób oddzielić od siebie dwa pomieszczenia, jednocześnie nie tracąc otwartej przestrzeni. Taka ściana działowa prezentuje się niezwykle oryginalnie i stylowo. Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto znaleźć profesjonalny zakład szklarski. Wrocław i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie z powodzeniem znajdziemy miejsce, w którym zamówimy szklane ściany działowe do swojego wnętrza.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny to przede wszystkim prostota, minimalizm i funkcjonalność. Na tych trzech czynnikach powinniśmy się skupić urządzając wnętrze. Dotyczy to wszystkich elementów znajdujących się w domu, jak podłoga, meble czy drzwi do mieszkania. W stylu nowoczesnym nie ma miejsca na dużą ilość dodatków, jednak nie oznacza to, że nie powinny one występować. Jednak warto pamiętać o tym, aby zachować umiar i urządzać wnętrze w taki sposób, aby wszystkie znajdujące się w nim elementy współgrały ze sobą. W mieszkaniach w stylu nowoczesnym królują stonowane kolory: biel, szarości, beże. Wyraziste barwy mogą pojawić się w formie dodatków i elementów dekoracyjnych. Wnętrza powinny być spójne, estetyczne i zaspokajać potrzeby codziennego życia.

Styl boho

Styl boho jest obecnie niezwykle popularny. W przeciwieństwie do stonowanych wnętrz w stylu nowoczesnym, cechuje się różnorodnością tkanin, ale także wzorów. We wnętrzach znajduje się zazwyczaj duża ilość dodatków i elementów dekoracyjnych, które urozmaicają przestrzeń. Charakterystyczne są tak zwane makramy, czyli ozdobnie zaplatane sznurki. W stylu boho popularne są naturalne tkaniny zakończone frędzlami oraz etniczne wzory, na przykład na dywanach. Styl ten stosuje się również przy aranżacji ogrodu lub balkonu. W tym przypadku doskonale sprawdzą się dodatki z wikliny oraz donice ogrodowe z drewna. Oczywiście nie można zapomnieć o roślinach, zarówno w środku, jak i na zewnątrz.