Na to zwróć uwagę przy remoncie

Na to zwróć uwagę przy remoncie

Remont domu, choć bywa stresujący jest też bardzo ekscytujący, w końcu nasze cztery kąty nabiorą nowego wyglądu. Dom to nasza oaza spokoju, miejsce, gdzie odpoczywamy i spotykamy się z przyjaciółmi, dlatego tak ważne jest, byśmy czuli się w nim bezpiecznie i komfortowo. Wiedząc, jak ważne zadanie spełnia, przygotowaliśmy dla Was mini poradnik dotyczący renowacji Waszego gniazdka. Zapraszamy do lektury!

Kiedy zabrać się za remont domu?

Bez względu na to, czy stawiałeś dom od podstaw, czy kupiłeś go z rynku wtórnego, w końcu będziesz musiał zmierzyć się z jego remontem. Niektóre jego elementy, podczas intensywnego użytkowania lub z ubiegiem lat, po prostu wymagają renowacji. Ważne jednak jest, byśmy o nasz dom dbali każdego dnia. Na pewno dobrym pomysłem jest zakup odpowiednich środków, które będą chroniły poszczególne elementy. Jeżeli mamy dom urządzony w stylu góralskim, lub po prostu mamy dużo drewnianych mebli, kupmy specjalne produkty do ochrony drewnianych elementów. Gdy nasze cztery katy urządzone są w stylu loftowym lub modernistyczny, wybierzmy środku emulgujące, które służą do ochrony metalowych i stalowych elementów.

Wymiana oświetlenia – kiedy się na nią zdecydować?

Światło w domu jest bardzo ważne, choć nic nie zastąpi naturalnych promieni słonecznych, przedzierających się do wnętrz naszego domu, warto również zadbać o sztuczne oświetlenie, które rozjaśni pomieszczenia. Każde z pomieszczeń powinno mieć indywidualnie zaplanowane światło. W sypialni powinny znaleźć się nieco ciemniejsze i słabsze lamy, natomiast łazienka, kuchnia i salon, powinny być dobrze oświetlone. Warto postawić na oświetlenie ledowe i zasilacz led, które razem tworzą świetnie dobrany duet. Energooszczędne żarówki to świetne rozwiązanie, podczas kryzysu energetycznego i nieustannie wzrastających rachunków za prąd.

Odświeżenie mieszkania – o tym pamiętaj

Często drobna wizualna poprawa wyglądu naszego domu, może nadać mu nowej jakości. Ni musimy od razu decydować się na generalny i kosztowny remont. Czasami po prostu wystarczy pomalować ściany, zmienić ich kolor, by wnętrza nabrały nowej, świeżej jakości. W co warto się zaopatrzyć? Na pewno glina do tynkowania, podczas odnawiania ścian, jest elementem niezbędnym oraz farba w ulubionym kolorze. Warto wybrać taką, która łatwo się myje i przy tym się nie ściera, dzięki czemu zachowamy odpowiedni wygląd ścian na dłużej. Jeśli chodzi o kolor, postaracie się wybrać jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze i je rozjaśnią.