Firma jutra. Nowoczesna, zwinna i elastyczna
Świat stawia coraz poważniejsze wymagania wobec przedsiębiorców. Żeby się do nich dopasować, prowadzone przez nich firmy muszą działać w sposób zwinny i elastyczny, jednocześnie wykorzystując nowoczesne rozwiązania oparte na automatyzacji. Zobacz, jak wygląda biznes jutra.
Otwarty na innowacje
Nic nie zmienia rzeczywistości bardziej niż innowacje. To właśnie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom jesteśmy w stanie wykonywać kolejne rozwojowe kroki. Nic więc dziwnego, że najszybciej przewagę na rynkach zdobywają firmy innowacyjne - niezależnie od branży, w której działają.
Zasada ta dotyczy zarówno agencji reklamowych, które są w stanie realizować kreatywne kampanie z wykorzystaniem wcześniej nieznanych nośników - na przykład elementów miejskiej przestrzeni. Dotyczy to również uznanych marek samochodowych, które zastępują znane od dawna podzespoły, tymi bardziej innowacyjnymi. Do tych drugich zaliczamy na przykład peszel samochodowy. W większości przypadków sprawdza się on lepiej niż wcześniej stosowane rozwiązania.
W pełni zautomatyzowany
Żeby działać na większą skalę, biznes potrzebuje wysokiego stopnia automatyzacji. Doskonale wpisuje się w to koncepcja przemysł 4.0. Wychodzi ona z założenia, że wdrażanie nowych technologii jest już nieodłączną częścią współczesnego biznesu. Wykorzystywane narzędzia powinny usprawniać i automatyzować procesy w firmach - na każdym szczeblu funkcjonowania.
Wdrożenie tej koncepcji w życie, a co za tym idzie pełna automatyzacja firmy, powinna przełożyć się na zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa, obniżenie kosztów operacyjnych i ostatecznie pozytywnie wpłynąć na poprawę całej sytuacji finansowej.
Sprytny biznes
Dzisiaj na rynku działają tysiące firm, które w dużej mierze oferują podobne usługi oraz produkty. Wyróżnienie się na ich tle nie jest prostym zadaniem. Wymaga to sprytu i szukania, nierzadko ekscentrycznych okazji biznesowych.
Tak zrobiła jedna z firm, która zauważyła, że wiele przedsiębiorstw wynajmujących powierzchnie biurowe ma problem z lokalizacją gniazdek z prądem elektrycznym. Przeciągane przez całe sale przedłużacze nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale również nie są praktyczne. Rozwiązaniem tego problemu okazały się być puszki podłogowe. Dzięki nim możliwe jest podłączenie kilku urządzeń elektrycznych w jednym miejscu - bez stosowania przedłużaczy. Gniazdka elektryczne wystają ze specjalnego otworu, który zlokalizowany jest pod podłogą. Ten pomysł spodobał się na tyle, że dzisiaj jest już powszechnie wykorzystywany.