Do zadań specjalnych

Do zadań specjalnych

Komory chłodnicze, przewody spawalnicze i prasy do sublimacji. Co łączy te przedmioty o skrajnie różnych zastosowaniach? Wszystkie przystosowane są do działania w specyficznych warunkach i bez względu na stopień skomplikowania, umożliwiają wykonywanie wielu niecodziennych i ważnych zadań. To wystarczający powód, aby nieco przybliżyć parametry i zasady działania tych trzech urządzeń.

Komory chłodnicze, urządzenia do zadań specjalnych

Wszędzie tam, gdzie wymagane jest przechowywanie artykułów w specjalnych warunkach i w niskiej temperaturze niezbędne są komory chłodnicze. Gastronomia, laboratoria, a nierzadko też w terenie. Specjalistyczne przechowywanie żywności, medykamentów, a w razie potrzeby szybkie ich przetransportowanie i użycie w dowolnym miejscu, możliwe jest właśnie dzięki dopracowanym w każdym szczególe komorom. Ergonomicznie zaplanowana przestrzeń i bezawaryjne działanie wykorzystujące najnowocześniejsze, nieszkodliwe dla środowiska naturalnego technologie, gwarantują zachowanie wszystkich walorów przechowywanych produktów, niezależnie od ich przeznaczenia.

Przewód spawalniczy tylko do spawania? Niekoniecznie

Do czego można wykorzystać przewód spawalniczy, oprócz łączenia automatów spawalniczych i elektrody? Okazuje się, że to całkiem dobre rozwiązanie dla motoryzacji, jako kable rozruchowe. Wysoka temperatura podczas zwarcia, dobra izolacja, zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem płomienia i elastyczność to niewątpliwe zalety. Jeżeli dodamy do tego wyjątkowo mocną powłokę, otrzymujemy produkt powszechnie stosowany w warsztatach, w przemyśle motoryzacyjnym, w budownictwie, a nawet w przemyśle stoczniowym. Co istotne, przewody odporne są na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć lub wysokie temperatury.

Prasa do sublimacji. Drukuj i twórz

Druk sublimacyjny wykonywany jest specjalistycznymi tuszami na papierze transferowym. Następnie prasa do sublimacji, wykorzystując wysoka temperaturę przenosi nadruk na wybrane przedmioty. Począwszy od trwałych nadruków na odzież, przez drewno, metal, a nawet stal. Ale to nie wszystko. Technologia oklejania 2D pozwala na oklejanie kokpitów, gałek zmiany biegów i desek rozdzielczych skórą. Sprawdzi się przy prasowaniu powierzchni strukturalnych. Prasę można wykorzystać również do termoformowania i produkcji parapetów, zlewozmywaków czy wanien. Ze względu na specyfikę i intensywność pracy oraz gabaryty, urządzenie powinno być wykonane z najwyższej jakości materiałów i wyposażone w systemy pozwalające na autonomiczną pracę.