Co obowiązkowo powinno znaleźć się w domowym warsztacie?

Co obowiązkowo powinno znaleźć się w domowym warsztacie?

Z pewnością każdy pan domu ma swój prywatny kącik, w którym urządził sobie własny warsztat. Czymże byłoby życie mężczyzny bez takiego miejsca? Garaż, piwnica, strych – pomieszczenie nie ma większego znaczenia. W domowym warsztacie liczy się przede wszystkim wyposażenie! Co warto mieć w prywatnej pracowni?

Do spawania

Domowe majsterkowanie i naprawianie różnego rodzaju usterek często wiąże się z koniecznością spawania kilku elementów, nie wspominając już o awariach auta. Sprzęt spawalniczy nie należy do tanich, dlatego jeżeli ma posłużyć ci przez wiele lat, trzeba o niego dbać. Niezbędnym elementem każdego urządzenia do spawania jest przewód spawalniczy, który odpowiada za połączenie aparatu ze spawanym przedmiotem. Powinien on być przede wszystkim giętki i odporny na na wszelkiego rodzaju złamania. W domowym warsztacie warto mieć zapasowy przewód, choć na rynku istnieją już takie, które nazywane są przez producentów niezawodnymi i niezniszczalnymi.

Do czyszczenia tapicerki

Jeżeli posiadasz auto ze skórzaną tapicerką, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak ważna jest jej pielęgnacja i regularne czyszczenie. Podstawą zdrowej tapicerki jest użycie odpowiednich produktów, szczególnie w miejscach często używanych (jak np. drążek zmiany biegów). Za oklejanie takich elementów skórą odpowiada specjalna prasa do sublimacji, co nie zmienia faktu, że miejsca tego typu są szczególnie narażone na szkodliwe zanieczyszczenia. Warto zatem wyposażyć domowy garaż w dobrej jakości preparat do czyszczenia i konserwacji tapicerki, specjalne ściereczki oraz odpowiednią końcówkę do odkurzacza (o ile do sprzątania używasz domowego sprzętu).

Niezastąpiona lutownica

Czymże byłby męski warsztat bez niezawodnej lutownicy? Jeżeli wciąż radzisz sobie bez tego sprzętu, to widocznie nie było ci jeszcze dane zmierzyć się z takim problemem, jak np. przepalone maty grzewcze w domowej łazience. Za pomocą lutownicy bez problemu naprawisz uszkodzone przewody elektryczne, sprzęt AGD i RTV, biżuterię żony lub plastikową zabawkę dziecka! Decydując się na zakup narzędzia spotkasz się zapewne z szerokim wyborem kształtów grotu lutownicy, który odpowiada przede wszystkim za precyzję lutowania, dlatego warto wcześniej skonsultować się ze sklepowym doradcą lub...doświadczonym sąsiadem!

Kobiety mają swoje kąciki piękności, mężczyźni natomiast domowe warsztaty. Warto iść z duchem czasu i wyposażać prywatne pracownie w nowoczesne sprzęty i akcesoria, ponieważ są to inwestycje na lata.