Co najczęściej przechowujemy w garażu?

Co najczęściej przechowujemy w garażu?

Samochód nie jest jedyną rzeczą przechowywaną w garażu. Pomieszczenia te doskonale sprawdzają się jako przestrzenie magazynowe. Co najczęściej w nich  zostawiamy? Oto przegląd przedmiotów, które Polacy najchętniej zostawiają w garażu.

Chemia gospodarcza

Garaż to idealne miejsce do przechowywania chemii gospodarczej. W nowocześnie zaprojektowanych domach i mieszkaniach często brakuje miejsca na dodatkowe pomieszczenie, w którym można umieścić proszki, szampony czy płyny ułatwiające udrożnianie rur. Z drugiej strony, układanie ich w łazience lub kuchni nie jest zbyt estetycznym rozwiązaniem.

To właśnie dlatego, chemia gospodarcza tak często magazynowana jest właśnie w garażu. Dotyczy to przede wszystkim tych produktów, które są kupowane niejako na zapas - na przykład przy okazji promocji. Jeśli chcesz przechowywać w swoim garażu płyny, proszki i innego tego typu akcesoria, warto wyposażyć się w specjalny regał. Dzięki niemu łatwiej jest uporządkować opakowania, nie zajmując jednocześnie dużej powierzchni garażu.

Narzędzia ogrodowe i remontowe

W garażu znajduje się również miejsce na narzędzia i urządzenia, których używa się tylko na zewnątrz - często sezonowo. Należą do nich przede wszystkim wszystkie akcesoria ogrodowe, takie jak łopaty, węże ogrodowe, przedłużacze, kosiarki, czy też donice. Najczęściej są one używane wiosną lub jesienią, a przez pozostałą część roku nie znajdują zastosowania.

Równie popularne jest przechowywanie w garażu narzędzi remontowych. To nie tylko wszelkiego rodzaju klucze i śrubokręty, ale również laser do spawania lub ciężki sprzęt budowlany. Jeśli masz dużo tego rodzaju urządzeń, rozważ zakup specjalnej tablicy, aby zawiesić wszystkie narzędzia w jednym miejscu. W ten sposób szybko znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Meble

Każdy z nas ma takie meble, które z jednej strony nie są już często użytkowane, ale z drugiej ich stan jest na tyle dobry, że nie warto ich wyrzucać. Do tego grona zaliczamy wszelkiego rodzaju stoły oraz krzesła, ale również wiele mniejszych mebli - na przykład Ikea fronty szafek.

Jeśli planujesz przechowywać meble w garażu to musisz zadbać o kilka rzeczy. Najważniejszą z nich jest oczywiście wystarczająco duża przestrzeń - warto o nią zadbać już na etapie planowania garażu. Potrzebne będą również specjalne plandeki. Dzięki nim, na meblach nie tylko będzie zbierało się mniej kurzu, ale przede wszystkim będą one mniej narażone na niszczenie. W ten sposób, ich wygląd niezmienni się znacząco, nawet po wielu latach magazynowania.