Chłodna sztuka tworzenia

Chłodna sztuka tworzenia

Niektóre, mogłoby się wydawać skrajnie różne przedmioty, mają wspólną cechę. Są przeznaczone do pracy w szczególnych, specyficznych warunkach. Wbrew pozorom mogą odpowiadać za końcowy sukces całego przedsięwzięcia. To wystarczający powód aby przyjrzeć się ich działaniu.

Komory chłodnicze aby mrozić i wozić

Niskie temperatury sprzyjają przechowywaniu żywności, a w niektórych przypadkach komory chłodnicze są jednym jedynym możliwym wyborem. Tak dzieje się w gastronomii, laboratoriach, a nierzadko w improwizowanych chłodniach wykorzystywanych w terenie. Dopracowane i ergonomiczne komory pomieszczą zapas żywności czy specjalistycznych medykamentów, bez ryzyka utraty ich właściwości i zniszczenia zawartości. Doskonale zaplanowana przestrzeń, bezawaryjne działanie oparte o nieszkodliwe dla środowiska naturalnego technologie, gwarantują zachowanie wszystkich walorów przechowywanych produktów, niezależnie od ich przeznaczenia. Skutecznie i w zgodzie z naturą.

Przewód spawalniczy. Więcej niż myślisz

Wbrew swojej nazwie, przewód spawalniczy może mieć znacznie więcej zastosowań niż mogłoby się wydawać. Oprócz oczywistej funkcji, okazuje się, że jest to całkiem dobre rozwiązanie dla motoryzacji, jako kable rozruchowe. Wysoka temperatura podczas zwarcia, dobra izolacja, zabezpieczenie przed rozprzestrzenianiem płomienia i elastyczność to niewątpliwe zalety. Jeżeli dodamy do tego wyjątkowo mocną powłokę, otrzymujemy produkt powszechnie stosowany w warsztatach, w przemyśle motoryzacyjnym, w budownictwie, a nawet w przemyśle stoczniowym. Co istotne, przewody odporne są na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć lub wysokie temperatury.

Prasa do sublimacji. Do drukowania i tworzenia

Prasa do sublimacji przenosi nadruk na wybrane przedmioty, wykorzystując wysoką temperaturę. Ale zanim powstanie druk sublimacyjny, niezbędne są specjalistyczne tusze i papier transferowy. Ten rodzaj druku może być wykorzystywany na odzieży, a także na innych materiałach. Dzięki trwałości jest odpowiedni do nadruków na drewnie, metalu a nawet stali. Ale to nie wszystko. Technologia oklejania 2D znajdzie zastosowanie w motoryzacji. Estetyczna, skórzana okleina sprawdzi się przy ozdabianiu kokpitów, gałek zmiany biegów i desek rozdzielczych. Nada się też do prasowania powierzchni. Prasę można wykorzystać również do termoformowania. W ten sposób możliwa będzie produkcja parapetów, zlewozmywaków czy wanien. Ze względu na koszt i natężenie pracy, urządzenie powinno być zbudowane z materiałów najwyższej jakości.