3 cechy, które powinny mieć nieruchomości klasy premium

3 cechy, które powinny mieć nieruchomości klasy premium

Polski rynek nieruchomości dynamicznie się rozwija, proponując wiele rodzajów nieruchomości, w tym między innymi nieruchomości klasy premium. Szacuje się, że nieruchomości te obejmują 1% całego rynku, a więc nie wiele. Jednak pomimo małej dostępności wiele osób decyduje się na ich zakup ze względu na wysoką jakość, czyli najwyższy standard. Istnieje jednak parę innych aspektów sprawiających, że dana nieruchomość jest premium. Poniżej przedstawiamy 3 cechy.

Lokalizacja

Polacy dysponujący dużymi pieniędzmi są coraz bardziej wymagający. Pokochali jednak oni nieruchomości premium, szczególnie te położone w kameralnym środowisku. Nieruchomości tego typu oferują doskonałą lokalizację z dostępem do pełnej infrastruktury. Działania rewitalizacyjne postępujące z każdym rokiem sprawiają, że apartament w kamienicy również może być premium. Decydują o tym świetna lokalizacja, ponadprzeciętna wysokość nieruchomości, schody wykonane z drogiego materiału oraz reprezentatywna fasada pokazująca, że ta nieruchomość wyróżnia się jakością i stylem.

Lokalizacja jednak jest czynnikiem zmiennym. Premium nieruchomości bardzo często są położone w pobliżu malowniczych gór, jeziora, plaży lub zieleni. Lokalizacja powinna umożliwić dostęp nie tylko do usług, lecz także do terenów zielonych. W dzisiejszych czasach tereny zielone, świeże powietrze oraz prywatność są o wiele bardziej pożądane niż mała odległość do restauracji. Na rynku są także apartamenty premium położone w samym centrum jak na przykład przy ul. Złotej 44 w Warszawie. Co to lokalizacji to powinna ona w pełni spełniać oczekiwania zamożnych osób.

Sąsiedztwo

Osoby, których stać na premium nieruchomości przykuwają uwagę również na sąsiedztwo. Istotną rolę odgrywa tutaj ochrona zapewniająca pełną prywatność. Osoba chcąca zakupić luksusowy apartament zwraca szczególną uwagę na to, czy w pobliżu inne nieruchomości nie są przeznaczone na wynajem krótkoterminowy pod działalność turystyczną. W takim przypadku nie można liczyć na bezpieczeństwo (ponieważ nie będzie wiadomo, kim będą osoby wynajmujące) oraz ciszę nocną. Na sąsiedztwo składają się także inne nieruchomości np. restauracje mogące generować nieprzyjemne zapachy.

Lifestyle

Nieruchomość o statusie premium powinna zapewniać nieprzeciętny widok z okna – na góry, rzekę, morze, jezioro czy las. Osoby kupujące takie nieruchomości cenią sobie prywatny dostęp do sali fitness, sauny, kina czy obszaru rekreacyjnego dla dzieci w postaci zamkniętego placu zabaw. Dostęp do powyższych udogodnień na wyłączność sprawia, że mieszkańcy takiej nieruchomości czują się jak na wakacjach.